Wspólnoty małżeńskie i rodzinne

Wspólnoty małżeńskie i rodzinne

Domowy Kościół

To wspólnota małżeństw sakramentalnych – gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, czyli tzw. Oaza Rodzin. Pomaga małżonkom czerpać z łaski i mocy sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie.

Spotkania Małżeńskie

To międzynarodowy ruch, mający na celu promowanie dialogu jako drogi duchowej przede wszystkim w małżeństwie i wśród par przygotowujących się do małżeństwa, ale także jako drogi osobistego życia wewnętrznego oraz sposobu funkcjonowania w świecie.

Rodziny Szensztackie

Międzynarodowy Ruch Szensztacki gromadzi m.in. rodziny, wspólnoty młodzieżowe, dorosłych, kobiet i mężczyzn, osoby żyjące samotnie. To wspólnota międzynarodowa, która przede wszystkim ma na celu połączyć wiarę z życiem codziennym, w szczególności poprzez głęboką miłość do Maryi. 

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys.

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Członkowie Ruchu są wpatrzeni we wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pragną oni naśladować jej świętość, która realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie. Żyć duchowością Ruchu to dążyć do zjednoczenia z Chrystusem przez komunię z Maryją. Przewodnikami na tej drodze są święci: św. Józef, Maksymilian Kolbe, Jan Paweł II, Juan Diego, Teresa od Dzieciątka Jezus a także Faustyna Kowalska.