Specjalistyczna Poradnia Życia Małżeńskiego i Rodzinnego

KILKA SŁÓW O PORADNI

Poradnię tworzy zespół, który swoją pomoc kieruje zarówno do osób przeżywających osobiste trudności czy kryzysy w związku, jak i do tych, którzy pragną uzyskać poradę prawną, porozmawiać o przeżywaniu swoich relacji małżeńskich, bądź otrzymać duchowe wsparcie.

NASZ ZESPÓŁ

DORADCA ŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO I RODZINNEGO

Doradca w szczególny sposób jest zaangażowany w przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa. Wspiera swoją pomocą narzeczonych, udziela porad małżonkom i w miarę możliwości wzmacnia rodziców w powołaniu do rodzicielstwa. Doradca stara się na bieżąco rozpoznawać działania antyrodzinne w środowiskach na terenie diecezji i wspomaga w działaniach pro-life. 

doradczyni życia małżeńskiego i rodzinnego

Teresa Niewiadomska

MEDIATOR

Pomaga usprawnić komunikację między małżonkami. W sytuacji konfliktu wspomoże w wypracowaniu najbardziej satysfakcjonującego obie strony rozwiązania. Mediator nie rozstrzyga kto ma rację, nie opowiada się po żadnej ze stron, ale może doprowadzić Wasz związek do momentu, w którym zaczniecie się ze sobą skutecznie porozumiewać. Mediator może być pomocny także w sytuacji, kiedy rodzice mają trudności w dogadywaniu się ze swoimi dziećmi. 

mediator

Mariola Chmielewska

Teolog, polonista,
oligofrenopedagog, logopeda.
Od wielu lat prowadzi mediacje małżeńskie i rodzinne.
Pasjonuje się psychologią wychowawczą i społeczną. 

PRAWNIK

Udzieli porady prawnej, informacji o obowiązujących przepisach w  zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz zabezpieczenia społecznego. 

Adwokat

Judyta Ciesielska

PSYCHOLODZY

Pomogą umocnić Twoje pozytywne myślenie, wesprzeć mocne strony i nazwać potrzeby życiowe. Udzielą pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, żyjącym w stresie i depresji. Wspomogą w zaburzeniach emocjonalnych, w kryzysach egzystencjalnych, problemach w komunikacji. Zajmują się także zaburzeniami osobowości oraz udzielą pomocy w sytuacji uzależnień. 

 Psycholog

Kinga Skórska

Siostra pallotynka, psycholog, psychoterapeuta, biegła sądowa w Trybunale Gnieźnieńskim. Prowadzi gabinet psychoterapii, w którym zajmuje się terapią indywidualną, diagnostyką psychologiczną, prowadzi warsztaty. W ten sposób pomaga ludziom wprowadzać pozytywne zmiany rozwojowe.
Górskie wędrówki to jedna z jej pasji. 

psycholog

Dariusz Larus

Ksiądz katolicki, teolog, psycholog, psychoterapeuta biegły sądowy w Trybunale Gnieźnieńskim. Były ojciec duchowny w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie,
a obecnie duszpasterz gnieźnieńskiego Centrum Edukacyjno-Formacyjnego.
Pasjonat medytacji chrześcijańskiej, książek Irvina Yaloma, biegania i jazdy na rowerze.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


W celu umówienia spotkania prosimy dzwonić w
poniedziałki, środy i piątki, w godz. 16.00-17.00
pod numer
786 140 871 lub umówić się internetowo dmr@archidiecezja.pl 

Nasza poradnia mieści się w 
Diecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin
Archidiecezji Gnieźnieńskiej 
Gniezno, ul. Seminaryjna 2a – budynek konwiktu, piętro I