Spotkanie rejonowe

W dniach 24-25 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterstw małżeństw i rodzin rejonu zachodniego, obejmującego archidiecezję gnieźnieńską, poznańską, wrocławską oraz diecezję bydgoską, kaliską, legnicką, świdnicką i włocławską.

Diecezjalni doradcy i doradczynie życia rodzinnego wraz diecezjalnymi duszpasterzami małżeństw i rodzin pracowali nad aktualizacją Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin. Zjazd charakteryzował się twórczą, angażującą pracą nad przeanalizowaniem obecnie obowiązującego dokumentu oraz przyglądaniem się współczesnym wyzwaniom w towarzyszeniu narzeczonym i małżeństwom na drodze ich wzrostu w powołaniu do życia rodzinnego.

W rejonie zachodnim prace były poświęcone przede wszystkim zagadnieniom związanym z poradnictwem rodzinnym i pomocą rodzinie. Zebrane zostały także pomysły i propozycje dotyczące duszpasterstwa rodzin, dyskutowano nad kształtem wrześniowej pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę oraz nad organizacją pracy doradców.

W dwudniowe obrady zaangażowany był bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, który służył swoim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą pastoralnych wyzwań pracy z rodzinami. W pierwszym dniu spotkania z uczestnikami spotkał się także Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. Homilię wygłosił ks. Hubert Wiśniewski, diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Dwudniowe spotkanie zakończyła 25 stycznia Msza św. celebrowana w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.