Wspólnoty formacyjne

„Główny wkład do duszpasterstwa rodzin wnoszony jest przez parafię, będącą rodziną rodzin, w której harmonijnie mają swój udział
małe wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne”

Papież FRANCISZEK, Amoris laetitia, 202

SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

Spotkania Małżeńskie są założonym w Polsce międzynarodowym ruchem, mającym na celu promowanie dialogu jako drogi duchowej przede wszystkim w małżeństwie i wśród par przygotowujących się do małżeństwa, ale także jako drogi osobistego życia wewnętrznego oraz sposobu funkcjonowania w świecie.

MISTERO GRANDE

Projekt Mistero Grande to niepowtarzalna okazja do tego, aby jako małżeństwo dawać siebie innym. Najróżniejsze inicjatywy, od konferencji, przez rekolekcje, kursy, dni skupienia aż po publikację książek to momenty, w których jako mąż i żona możemy dzielić się Oblubieńcem mieszkającym między nami ze wszystkimi, do których Pan Bóg nas posyła.

DOMOWY KOŚCIÓŁ

Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie.

SYCHAR

Celem działalności Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując aktywnie z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji, nawet po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.

SZENSTACKI ZWIĄZEK RODZIN

Dzieło Szensztackie posiada oryginalną, wielopostaciową formę. Rodziło się ono inspirowane przez ojca Kentenicha otwartego nieustannie na znaki i prowadzenie Bożej Opatrzności. Jego celem jest odnowa świata w Chrystusie przez Maryję Matkę Trzykroć Przedziwną. Całe dzieło obejmuje (1) instytuty, (2) związki, (3) ligi i (4) Ruch Pielgrzymkowy.

STOWARZYSZENIE RODZIN „ALVIRA”

Celem stowarzyszenia jest propagowanie wartości rodzinnych zgodnych z nauką Kościoła Katolickiego oraz podejmowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi rodziny między innymi poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji, imprez, spotkań i wydarzeń skierowanych do mieszkańców parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie i mieszkańców Mogilna.

NIESAKRAMENTALNI

Dla ochrzczonych, którzy nie mogą zawrzeć ślubu zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej, chociażby tego bardzo chcieli.
Przeszkodą dla nich jest to, że już uprzednio wzięli ślub w Kościele, rozwiedli się, a następnie ponownie zawarli już tylko związek cywilny.